Blog > Komentarze do wpisu
Dużo zdjęć mam dziś dla Was :)

W dzisiejszym poście mało treściwie, ale za to dużo zdjęć :) Mam nadzieję, że nie zanudzicie się oglądając je:

Po pierwsze chciałam Wam pokazać jedną z moich najukochańszych książek:

Naprawdę fantastyczna książka! Na pierwszych stronach jest mini kursik wielu metod haftu ;) Później książka podzielona jest regionami. Każdy region ukazuje metody haftu, koronek i zdobnictwa strojów ludowych. Coś pięknego! Poniżej kilka zdjęć z tej wspaniałej książki:

 

 

 

 

 

 

W książce znajduje się mnóstwo cudnych, kolorowych fotografii, jednak nie ma szans, żeby pokazać je wszystkie :) Gdyby ktoś był zainteresowany odsyłam do empiku bądź merlina, gdzie można złożyć zamówienie na książkę.

Książka ukazała się w serii 'Ocalić od zapomnienia'. Seria ta prezentuje przekrój obyczajów, tradycji, strojów, sztuki ludowej i wielu innych ciekawych rzeczy :) Goraco polecam! Sama mam kilka tytułów i jestem bardzo zadowolona :)

 

A teraz pokażę to co udało mi się wyhaftować przez ostatnie parę dni. Niestety czasu ciągle mało, więc efekty nie są oszałamiające. Ale proszę, tak to wygląda:

 

 

 

 

 

Niestety w weekend nic nie podgonię. Znów ten cholerny brak czasu :( Ale mam nadzieję, że cierpliwie poczekacie na rozwój wypadków ;)

Pozdrawiam!

sobota, 03 września 2011, brownkalina

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Moje Brzydactwa, *.net144.okay.pl
2011/09/03 15:51:17
masz prawdziwy skarb! chciałabym mieć taką :) ciekawa jestem co o góralskich haftach tam jest i czy mają łemkowskie lub bojkowskie?
-
pani_mrowka
2011/09/03 23:25:12
Fajniutka książeczka ciekawe czy ją jeszcze można gdzieś zakupić?
-
kryzysowazona
2011/09/04 17:47:12
super książka, a co do zabaw blogowych to sama za dużo nie wiem dopiero zaczynam, ale RR (Round Robin) to jest wyszywanie jednego obrazka przez np 10 osób i jedna osoba wyszywa jedną część całego motywu i wysyła swoją kanwę innej osobie, która wyszywa kolejny obrazek, a sama dostaje inna kanwę i tak w kółko aż do skończenia tu jest nawet blog o rr haftowanyrr.blogspot.com , a SAL to jest wyszywanie takiego samego obrazka przez kilka osób i pokazywanie postępów na blogu, ale bez wysyłania kanwy innej osobie, a reszta zabaw to np wymianki, że Ty wysyłasz komuś prezent i sama też coś dostajesz to chyba tyle pozdrawiam